Rada parafialna

1. Rada Duszpasterska stanowi, zgodnie z kan.536 Kodeksu Prawa Kanonicznego, ciało doradcze, które pod przewodnictwem Proboszcza Parafii lub Rektora kościoła – w ramach ustawodawstwa diecezjalnego – czuwa nad organizacją życia duszpasterskiego w danej wspólnocie wiernych.

2. W realizacji swoich zadań Rada Duszpasterska kieruje się celami określonymi przez kanon 1254& 2 KPK uwzględniając specyfikę duszpasterską danego ośrodka. Za swój podstawowy cel Rada Duszpasterska ma współodpowiedzialne wspieranie kapłanów w organizacji życia duszpasterskiego danej wspólnoty. Realizując ten cel opracowuje plany duszpasterskie, animuje działalność grup duszpasterstwa specjalistycznego, koordynuje prowadzone formy duszpasterstwa, inspiruje działalność charytatywną, troszczy się o podejmowanie inicjatyw duszpasterskich uwzględniając zachodzące przemiany społeczno-kulturowe.

3. W skład Rady Duszpasterskiej wchodzą trzy grupy członków: wybrani, urzędowi oraz mianowani przez Księdza Proboszcza.

4. Kadencja Rady 5 lat. Poszczególni członkowie dysponują możliwością wcześniejszej rezygnacji ze swego członkostwa./ ze Statutu Rad Duszpasterskich Diecezji Tarnowskiej/

W niedzielę 23.10.2023 r. odbyły się wybory do rady duszpasterskiej.

W wyniku wyborów oraz z urzędu i nominacji – radę – na pięcioletnią kadencję stanowią następujące osoby:

1. Biel Maria - ul. W. Witosa
  2. Cebula Małgorzata  - ul. Zamłynie